Login: Password:
Remember me
Password not working or forgotten?
Na tej stronie używamy plików cookie Google, by móc świadczyć Ci usługi, personalizować reklamy i analizować ruch. Informacje o tym, jak korzystasz z tej strony, są udostępniane Google. Korzystając z niej, zgadzasz się na to.

Accept Reject Show me more information

Not logged in | Log in | Sign Up


Pesa 120Na #3198

Details

NamePesa 120Na
(Pesa) /Pesa Swing (4xVEM DKCBZ 0211-4FA 105kW/143HP ) 40-201 [1/2-2/0/2-2/1] (2009-)
VINT811BNA083
Build Number
Built2011
Scrapped
Owners
2011TW Warszawa
Vehicle Numbers
Year Of Get Year Of Remove Vehicle Number
20113198 / TW Warszawa
Other Information
R-4 "Żoliborz" > 01/12/2011

Photos

17 march 2012 - Warszawa, most Poniatowskiego.
Author: aso
edytor
27 november 2013 - Warszawa ul. Zgrupowania Armii Krajowej "Kampinos".
Author: Simon

1 april 2022 - Warszawa, ul. Marszałkowska. Zdjęcie wykonane na slajdzie, filmie pozytywowym Fuji Provia 100 - kto wie, może pierwsze na przestrzeni ostatnich wielu lat na takim filmie światłoczułym? Zwłaszcza, że jeden taki film kosztuje 80 zł, czyli każda klatka to ponad 2 zł. Nie wiem czy nawet w czasach świetności analogów 20 lat temu ktoś fotografował na slajdach.
Author: Jacek Pudło
edytor
Comments: 10

29 april 2024 - Warszawa, wiadukt mostu Poniatowskiego. Wagon 3198 był pierwszym, który przeszedł NG w zakładzie Pesy w Mińsku Mazowieckim. W ramach prac wykonano m.in. odnowę konstrukcji pudła i poszycia. Ze strony wizualnej największa zmiana to zastosowanie nowej czcionki numerów taborowych (Frutiger), zamiast tej używanej dotychczas. Od paru lat można ją spotkać na autobusach, jednak w przypadku tramwajów do tej pory była obecna tylko na najnowszych wagonach dostarczanych w ostatnim czasie. Wszystko to w ramach ujednolicania różnych oznaczeń w warszawskiej komunikacji miejskiej (ta sama czcionka jest stosowana m.in. na wszystkich nowych piktogramach w pojazdach oraz elementach informacji pasażerskiej, np. na stacjach metra). Mimo wszystko jednak bardzo szkoda, że tak tradycyjny wzór z charakterystycznymi cieniami i kształtem cyfr (dawniej używany także na autobusach, trolejbusach i pojazdach technicznych) po kilkudziesięciu latach zacznie znikać również z tramwajów. A warto również dodać, iż podobny krój cyfr taborowych był stosowany na wagonach już przed II wojną światową. Tym bardziej, że numery taborowe z reguły nie występują w bezpośrednim sąsiedztwie jakichkolwiek innych oznaczeń, więc ich odmienność od pozostałych napisów raczej by nie była zbytnio zauważalna. Chociaż tyle dobrze, że (z tego co wiem), to te zmiany mają być jednak wprowadzane na poszczególnych wagonach tylko przy okazji poważniejszych remontów (i to prawdopodobnie też nie wszystkich), więc starą czcionkę będzie można jeszcze ujrzeć zapewne przez co najmniej kilka najbliższych lat.
Odchodząc już jednak od tematu numerów taborowych, warto również zauważyć, iż przy okazji remontu trasy na Annopol, linię 25 zaczęła obsługiwać zajezdnia Żoliborz, co nie zdarzało się chyba od wielu lat.

Author: Krzysztof_J

Comments: 4


Phototrans

Countries:
Manufacturers:

User Statistics:
Online: